top of page

KOŞULLAR

 1. Projenin Tanımı ve Amacı:

 

Lütfen başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce aşağıdaki bilgileri dikkatli bir şekilde okuyunuz ve başvuru formuna eklenmesi gereken belgeleri kontrol edip tümünü önceden hazırlayınız.

 

İdeart tarafından hayata geçirilen Güçlü Kadınlar Güçlü Markalar Projesi kapsamında, 08.03.2021 tarihi itibariyle 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere 25 kadın girişimcinin marka yaratım sürecinde logo ve temel kurumsal evrakları bedelsiz olarak tasarlanacaktır. Başvurular 8 Mart 2021 – 8 Mart 2022 tarihleri arasında alınacaktır ve koşulları sağlan adayların başvuru sırası esas alınarak 25 adet işletme ile sınırlı olacaktır. Adaylar işletmenin 2021 yılında kamu desteği ile kurulmuş olması, ortalık yapısının kadınlardan oluşuyor olması, daha önceden marka tescil başvurusu yapılmamış olması ve başvuru sırası kriteriyle değerlendirilip belirlenmektedir. Bu proje kapsamında 25 kadın girişimcinin logo, kartvizit, antetli kağıt, diplomat zarf ve cepli dosya olmak üzere işletmenin temel kurumsal evraklarının tasarımları hazırlanacaktır.

 

 1. Başvuru Koşulları:

 

 • Başvurularda herhangi bir sektör kısıtlaması bulunmamaktadır.

 • İşletmenin 2021 yılı içerisinde kamu desteği ile kurulmuş olması gerekmektedir.

 • İşletmenin ortaklık yapısı tamamen kadınlardan oluşmalıdır.

 • Belirtilen marka ile ilgili olarak daha önceden herhangi bir marka tescil başvurusu yapılmamış olması gerekmektedir.

 • Ajansın işleyişi açısından her ay en fazla 2 adet marka için çalışma yapılabilir. Başvuru sonrasında çalışmanın ne zaman tamamlanacağı başvuru sahibine bildirilir ve yazılı onayı istenir. İş teslimi ile ilgili başvuru sahibinin yazılı onayı doğrultusunda çalışma süreci başlatılacaktır.

 • Çalışma kapsamında, başvuru sahibi tarafından yapılacak olan bilgilendirme doğrultusunda 1 (tek) alternatif logo tasarımı yapılacaktır. Logo tasarımının onaylanması sonrasında antetli kağıt, kartvizit, diplomat zarf ve cepli dosyadan oluşan temel kurumsal evrakların tasarımları tamamlanıp tüm çalışmalar vektörel formatta ve baskıya hazır olarak başvuru sahibine teslim edilecektir. Çalışmaların baskısı proje kapsamı içerisinde yer almamaktadır. Başvuru sahibi baskı hizmetini istediği yerden alabilir.

 • Çalışma kapsamında hazırlanacak logo tasarımı 5846 FSHK kapsamında yer almaktadır ve çalışma teslim edilirken tüm kullanım hakları başvuru sahibine devredilecektir.

 • Başvuru sahibi kamu desteği aldığına dair belgeyi başvuru belgesinin ekinde sunmak zorundadır.

 • Başvuru sahibi projede yer almaktan vazgeçmesi halinde, bu kararını iş teslim tarihinden en az 2 hafta önce ajansa bildirmek zorundadır.

bottom of page